KONST / Litografier / Litografi 11709071
nr 1170 9071
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, -51, signerad och numrerad 88/150, motivet: 33x46
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 mars 2018
kl 20:37:18
16/3 12:38:36
19 mar
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén